Ukliďme Česko

facebookCoverEvents

Ukliďme Česko. Cílem akce je zbavit česká města, vesnice a přírodu volně odhozeného nepořádku a černých skládek a zároveň upozornit na dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek.

 

 

 

 

Ukliďme Česko 2017 – 5. dubna 2017

Na našem třetím ročníku Ukliďme Česko se sešlo 18 dobrovolníků. Opět jsme uklízeli starý park a celkem jsme nasbírali 300 kg odpadu, z toho se nám podařilo vytřídit 100 kg, plasty. Děkujeme dětem se spolku Malej Kevin a ostatním dobrovolníkům.

www.uklidmecesko.cz

Ukliďme Česko 2016 – 16. dubna 2016

Na akci se sešlo úžasných 27 dobrovolníků, z toho 12 dětí. Sešli jsme se kolem deváté hodiny a uklízeli jsme téměř dvě hodiny. Ve starém parku jsme vysbírali neuvěřitelných 400 kg odpadu, z toho se nám podařilo 90 kg vytřídit, převážně plastové láhve. Na pomoc nám také přišly děti ze spolku Malý Kevin, který uklízí v Podbořanech pravidelně každý týden pod vedením Mirky Farkasové. Po úklidu jsme si společně upekli na ohni buřty a někteří zavzpomínali na mladá léta v parku. Starousedlíci nám vyprávěli, jak pamatují na lavičky a houpačky pro děti, po kterých nyní není ani památky. Akce se moc povedla a děkuji všem dobrovolníkům, kteří i přes nepřízeň počasí dorazili a udělali tak kus práce pro své město.

Ukliďme Česko 2015 – 18. dubna 2015

Akce “Ukliďme Česko” se uskutečnila v sobotu 18. 4. 2015 a byla zaměřena primárně na úklid černých skládek. V Podbořanech proběhl úklid ve dvou etapách, první proběhla ve čtvrtek 16.4.2015 společně se studenty ze spolku Kevin Podbořany, kdy jsme uklidili piknikovou louku a okolí kostela. V sobotu jsme uklízeli okolí městské části „Barborka“. Akce se zůčastnilo cca 40 dobrovolníků a uklidili jsme přes 400 kg odpadu.