Tábory

Pokud vše dobře dopadne, těšte se na jarní, letní i podzimní příměstské tábory v roce 2019.

Předběžné termíny příměstských táborů:

 

V roce 2017 jsme uspořádali týdenní příměstský tábor na motivy Harryho Pottera.

Tábor Harry Potter je moderní příměstský tábor, všeobecně zaměřený na hry, pohybové aktivity v přírodě, pokusy a kouzlení. V aktivitách inspirovaných slavným příběhem malého čaroděje jsme děti všestranně rozvíjeli metodou zážitkové pedagogiky a výchovy dobrodružstvím.

Vedoucí:

O děti se na táboře starají instruktoři a instruktorky, pedagogové volného času a další profesionálové, kteří mají zkušenosti s dětmi a práce s nimi je baví. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet.

Program:

V programu tábora inspirovaného příběhem Harryho Pottera si děti vyzkoušely spoustu nových věcí. Mimo jiné se naučily kouzlit pod vedením lektorů, vyrobily si jednoduché kouzelnické pomůcky a natrénovali pár triků. Obtížnost jako u všeho jsme přizpůsobili věku dětí, tak aby to pro ně byla zvládnutelná výzva.

V čarodějnických předmětech si děti zahrály hry, ale také si v hodině lektvarů vyzkoušely různé zajímavé pokusy. Podívali jsme se na plno krásných míst v našem okolí (Zoo park Chomutov, Muzeum Čertů Žlutice, Muzeum Čarodějnic Kadaň a hrad Stekník). Děli se proletěly na koštěti na lanovce. Pátrání po stopách nás zavedlo i na výlet na hrad Stekník a do okolí Podbořan. V pátek děti zažily největší dobrodružství, projížďku teréňákem po rozblátěné dráze.

Výprava, která umocnila prožité dobrodružství

Třídu po dobu tábora jsme kreativně přetvořili do originální verzi školy čar a kouzel. Spousta menších či větších dekoraci a rekvizit dotvořila připravené dobrodružství.

Reference rodičů:

Zdeňka Vávrová: Děkujeme za úžasný týden plný zážitků. Příští rok si rezervujeme místo na táboře a již teď se těšíme.

Michaela Daňková: Také moc děkujeme za krááásný tábor s pestrým programem na který bude Adélka jistě dlouho vzpomínat.

Fotogalerie z tábora zde: https://www.facebook.com/pg/prvniceska/photos/?tab=album&album_id=1673351609362773