Tábory

6.3.2019

Dnes jsme se dozvěděli, že byly změněny podmínky dotace, která měla financovat příměstské tábory (mzdy, materiální vybavení apod.) a my nejsme schopni za těchto podmínek tábory realizovat. Velice se omlouváme všem, kteří s tábory počítali, je nám to velice líto, na tábory jsme se těšili.

Pokusíme se zrealizovat alespoň jeden týden, dobrovolnicky, ale zatím nic neslibujeme. Na tábory tedy není možné se v současné době přihlašovat. Děkujeme za pochopení.

V případě zájmu o účast Vašeho dítěte na táboře prosím vyplňte přihlášku –  Přihláška příměstský tábor Podbořany a odešlete na info@1ceskaspolecnost.cz nebo na adresu 1. Česká společnost, z. s., Bílý Kopec 432, 441 01 Podbořany. Přihlášku je také možné donést osobně do 1. České společnosti v Podbořanech, Hlubany 157 (Švermova ulice).

  • Poplatek za tábor je nutné uhradit do 10 dnů od odevzdání přihlášky. V případě letních táborů je nutné uhradit zálohu 200 Kč a zbytek do 30. června 2019.
  • Storno podmínky: Při odhlášení dítěte do 30 dnů před začátkem tábora Vám bude vrácena celá částka tábora. Při odhlášení dítěte do 14 dnů před začátkem tábora Vám bude vráceno 50% z ceny tábora. Při odhlášení dítěte v době kratší než 14 dnů před začátkem tábora Vám nárok na vrácení poplatku za úhradu tábora zaniká. Děkujeme za pochopení.
  • Místo konání: Jarní a podzimní turnus tábora se koná v Rodinném centru v Podbořanech, Hlubany 157, příjezd je od Švermovy ulice za TJ Tatran Podbořany. Letní tábory se konají v tábořišti Alpka na okraji Podbořan, směr Vroutek (vjezd po polní cestě naproti benzínové pumpě). Tábořiště je vybavené pergolou, sociálním zařízením, kuchyňkou a zázemím pro činnost dětí. Tábořiště je oplocené a autem je možné zajet přímo k tábořišti.
  • Co s sebou? Připravte dětem s sebou náhradní oblečení (zůstane v táboře celý týden), gumovky, pláštěnku, batoh, láhev na pití, přezůvky. Nedávejte jim s sebou drahé šperky, přehrávače, nedoporučujeme ani telefony. Za ztrátu a poškození nemůžeme ručit. Dětem můžete dát s sebou drobné kapesné.
  • Zaměření tábora: Každý turnus tábora je tematicky zaměřen, viz. plakát výše.
  • Nástup na tábor: Nástup je možný od 7:00  – 8:00 hod. první den tábora. Na jarní a podzimní tábory prosím děti přiveďte do rodinného centra, na letní tábory je přiveďte do tábořiště. Ještě domlouváme soukromou autobusovou dopravu do tábořiště a děti bude možné předávat na Masarykovo náměstí (bude upřesněno).
  • Vedoucí tábora jsou zkušené táborové vedoucí Zuzana Bechyňová a Lucie Danková. Dále je součástí každého tábora zdravotník.
  • V případě jakýchkoliv dalších dotazů volejte: 774 743 839 (Zuzana Bechyňová Jiranová – vedoucí tábora).

PROVOZNÍ ŘÁD TÁBOR

Přihláška příměstský tábor Podbořany

ZÁKLADNÍ INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY

POTVRZENÍ O PŘEDÁVÁNÍ DÍTĚTE

V roce 2017 jsme uspořádali týdenní příměstský tábor na motivy Harryho Pottera.

Tábor Harry Potter je moderní příměstský tábor, všeobecně zaměřený na hry, pohybové aktivity v přírodě, pokusy a kouzlení. V aktivitách inspirovaných slavným příběhem malého čaroděje jsme děti všestranně rozvíjeli metodou zážitkové pedagogiky a výchovy dobrodružstvím.

Vedoucí:

O děti se na táboře starají instruktoři a instruktorky, pedagogové volného času a další profesionálové, kteří mají zkušenosti s dětmi a práce s nimi je baví. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet.

Program:

V programu tábora inspirovaného příběhem Harryho Pottera si děti vyzkoušely spoustu nových věcí. Mimo jiné se naučily kouzlit pod vedením lektorů, vyrobily si jednoduché kouzelnické pomůcky a natrénovali pár triků. Obtížnost jako u všeho jsme přizpůsobili věku dětí, tak aby to pro ně byla zvládnutelná výzva.

V čarodějnických předmětech si děti zahrály hry, ale také si v hodině lektvarů vyzkoušely různé zajímavé pokusy. Podívali jsme se na plno krásných míst v našem okolí (Zoo park Chomutov, Muzeum Čertů Žlutice, Muzeum Čarodějnic Kadaň a hrad Stekník). Děli se proletěly na koštěti na lanovce. Pátrání po stopách nás zavedlo i na výlet na hrad Stekník a do okolí Podbořan. V pátek děti zažily největší dobrodružství, projížďku teréňákem po rozblátěné dráze.

Výprava, která umocnila prožité dobrodružství

Třídu po dobu tábora jsme kreativně přetvořili do originální verzi školy čar a kouzel. Spousta menších či větších dekoraci a rekvizit dotvořila připravené dobrodružství.

Reference rodičů:

Zdeňka Vávrová: Děkujeme za úžasný týden plný zážitků. Příští rok si rezervujeme místo na táboře a již teď se těšíme.

Michaela Daňková: Také moc děkujeme za krááásný tábor s pestrým programem na který bude Adélka jistě dlouho vzpomínat.

Fotogalerie z tábora zde: https://www.facebook.com/pg/prvniceska/photos/?tab=album&album_id=1673351609362773