Tábořiště

V Podbořanech chybí prostor, kde bychom mohli s dětmi kempovat a přitom jsme měli blízko domů, pro případ špatného počasí nebo jakýchkoliv jiných nenadálých situací. Proto jsme se rozhodli vybudovat tábořiště pro děti na pozemku na okraji Podbořan. Pozemek byl zarostlý, neudržovaný a neoplocený. Díky Vaší podpoře jsme získali z nadačního fondu Tesco 30 tisíc a celé jaro a léto jsme makali, aby tábořiště bylo připravené. Jak přípravy probíhaly se můžete podívat zde.

O tábořišti v Region Podbořanska

Loni díky žetonům zákazníků žatecké prodejny Tesco podbořanská společnost získala příspěvek na zahradu. „Koupili jsme prolézačky pro děti a děláme terénní úpravy. Zahrada je na Bílém Kopci a využívá ji dětská skupina,“ říká Zuzana Bechyňová. Letos projekt První České veřejného tábořiště dokonce získal nejvíce hlasů (4032) z celkem tří favoritů a vyhrál tak 30 tisíc korun. Díky příspěvku vytvoří oplocené tábořiště pro příměstské tábory v přírodě. „Naším cílem je naučit děti formou příměstských táborů lásce k přírodě. Rádi bychom vytvořili tábořiště, kde se dětem bude líbit, bude zde pergola, zázemí pro děti, pro poznávání i hru,“ přiblížila projekt Z. Bechyňová. Na tábořišti bude k dispozici ohniště, přírodní posezení a také dva stany. „Jedno malé iglú a jeden klasický dvouložnicový stan. Pokud si už nyní chcete zamluvit termín (od 1. 6. 2019), neváhejte se ozvat,“ dodala Bechyňová. Cenu a volné termíny vám sdělí na tel. 774 743 839.

Druhé místo v nadačním programu Tesco patří projektu Kamarádu LORM ze Žatce „Zahrada radosti v LORMu“ – příspěvek 16 tisíc Kč využije na speciální houpačku pro imobilní klienty. Třetí místo obsadil projekt Street Hard Workers „Žatec žije pohybem“ – příspěvek půjde na zlepšení vybavení pro cvičení komunity lidí, kteří rádi cvičí venku v přírodě a využívají nejvíce vlastní váhu těla.