Týden manželství

 

Šťastně až do smrti?
     Není to jen pohádka?
          Jak mít vztah, který vydrží…

tyden manželství

CO JE TÝDEN MANŽELSTVÍ?  

Impulz k zamyšlení, jak uskutečnit sen o hezkém vztahu na celý život

Každý rok v týdnu Valentýna (14. 2.) je Národní týden manželství příležitostí pro všechny páry zaměřit se na svůj vztah. Valentýn je synonymem romantiky a týden manželství se jí určitě vyhýbat nebude, stejně jako přátelství, komunikaci, odpuštění a radosti, které by v manželství neměly chybět.

Rádi bychom povzbudili ty, kdo se do manželství chystají nebo už jsou svoji, aby v tomto týdnu zvláštním způsobem investovali do svého vztahu, který si to určitě zaslouží. Je bláhové si myslet, že se nám podaří vymýtit všechny rozvody. Ale přinejmenším to naše manželství může být bezpečným místem, kde platí slib lásky v dobrém i zlém, který jsme si dali a o kterém víme, že „sliby nejsou chyby“.

Zapojte se spolu s námi do týdne manželství 2015

Manželské páry

  • Buďte celý týden k sobě romantičtí – udělejte si čas na věci, které jste dělali v dobách randění a které vám umožnily prožít kouzelné chvíle!
  • Pište si navzájem psaníčka a nechte je ležet různě po bytě, abyste je vzájemně mohli nacházet.
  • Obnovte svůj manželský slib – zeptejte se matrikáře nebo pastora, jakou příležitost vám mohou nabídnout – nebo si uspořádejte svou soukromou oslavu s rodinou a přáteli.
  • Pozvete jiné manželské páry na romantickou večeři a pak třeba společně sledujte film, abyste oslavili dobré časy.
  • Uzavřete „pakt milování“, zavažte se, že se budete milovat každý večer po celý týden – a sledujte, jaký to bude mít na vás vliv po zbytek celého roku!
  • Kupte knihu (nebo DVD) na posílení vašeho manželství a čtěte (nebo sledujte) ji spolu celý tento týden.
  • Zařiďte si, abyste byli doma sami, pak spolu uvařte jídlo … můžete u toho být nazí – pak se něžně krmte. Zábava trochu za hranicí, ale stojí za to!
  • Napište si vzájemně dopis lásky, kde vyjádříte svému protějšku, co pro vás znamená a jak si jí/ho vážíte. Ztlumte světla a čtěte své dopisy jeden druhému.