Ukliďme Česko

facebookCoverEvents

Ukliďme Česko. Cílem akce je zbavit česká města, vesnice a přírodu volně odhozeného nepořádku a černých skládek a zároveň upozornit na dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek.

V roce 2019 je naplánován úklid na sobotu 6.4.2019 od 9:00 hod, sraz opět u parku.

Ukliďme Česko 2018 – 8. dubna 2018

Již po čtvrté jsme v Podbořanech realizovali celorepublikovou akci Ukliďme Česko. Opět jsme uklízeli starý park za Billou, ale tentokrát jsme byli překvapeni, že je relativně čistý. Oproti minulým rokům jsme nasbírali pouhých pět pytlů odpadků. Uklidili jsme také potok a koryto potoka, které bylo také celkem čisté, jen pár odpadků, PET lahví. Úklidu se tradičně zúčastnily a pomohly děti ze spolku Malej Kevin. Děkujeme za pytle a rukavice MAS Vladař a Povodí Ohře.

Ukliďme Česko 2017 – 5. dubna 2017

Na našem třetím ročníku Ukliďme Česko se sešlo 18 dobrovolníků. Opět jsme uklízeli starý park a celkem jsme nasbírali 300 kg odpadu, z toho se nám podařilo vytřídit 100 kg, plasty. Děkujeme dětem se spolku Malej Kevin a ostatním dobrovolníkům.

www.uklidmecesko.cz

Ukliďme Česko 2016 – 16. dubna 2016

Na akci se sešlo úžasných 27 dobrovolníků, z toho 12 dětí. Sešli jsme se kolem deváté hodiny a uklízeli jsme téměř dvě hodiny. Ve starém parku jsme vysbírali neuvěřitelných 400 kg odpadu, z toho se nám podařilo 90 kg vytřídit, převážně plastové láhve. Na pomoc nám také přišly děti ze spolku Malý Kevin, který uklízí v Podbořanech pravidelně každý týden pod vedením Mirky Farkasové. Po úklidu jsme si společně upekli na ohni buřty a někteří zavzpomínali na mladá léta v parku. Starousedlíci nám vyprávěli, jak pamatují na lavičky a houpačky pro děti, po kterých nyní není ani památky. Akce se moc povedla a děkuji všem dobrovolníkům, kteří i přes nepřízeň počasí dorazili a udělali tak kus práce pro své město.

Ukliďme Česko 2015 – 18. dubna 2015

Akce “Ukliďme Česko” se uskutečnila v sobotu 18. 4. 2015 a byla zaměřena primárně na úklid černých skládek. V Podbořanech proběhl úklid ve dvou etapách, první proběhla ve čtvrtek 16.4.2015 společně se studenty ze spolku Kevin Podbořany, kdy jsme uklidili piknikovou louku a okolí kostela. V sobotu jsme uklízeli okolí městské části „Barborka“. Akce se zůčastnilo cca 40 dobrovolníků a uklidili jsme přes 400 kg odpadu.