O DS Chůvička


Logo OPZ barevné

DĚTSKÁ SKUPINA CHŮVIČKA při rodinném centru v Podbořanech. Projekt financovaný z Evropského sociálního fondu, Operačního programu zaměstnanost. Registrace DS u MPSV 6. září 2016.

Název projektu:

  • Dětská skupina při rodinném centru v Podbořanech
  • Registrační číslo projektu: CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_035/0000864 (1.9.2016 – 31.8.2018)
  • Registrační číslo projektu: CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_073/0008416 (1.9.2018 – 31.8.2020)

 V rámci projektu bylo vybudováno a je provozováno zařízení péče o děti, které bude sloužit rodinám, kde alespoň jedna osoba má vazbu na trh práce. Projekt předpokládá podporu pro minimálně 20 takových rodin.  Zařízení je provozováno jako registrovaná dětská skupina dle zákona č.247/2014 Sb. a je určeno pro veřejnost. Kapacita dětské skupiny je 7 dětí. Cílem projektu je rozšíření služeb péče o dítě v místě realizace projektu a zlepšení podmínek především pro zaměstnanost žen s dětmi.

Povinný plakát k plnění publicity projektu (pdf)

Cílovou skupinou projektu jsou rodiče s malými dětmi (rodiče na mateřské/rodičovské, osoby pečující o osobu blízkou nebo závislého člena rodiny, rodiče samoživitelé/ky, (začínající) podnikatelé/ky, OSVČ, zaměstnanci/kyně).

V rámci projektu je zajišťována péče o děti již ve věku od 1 roku, což umožní řadě rodičů (a především pak matek) sladit jejich rodinný a pracovní život. Tím se zvýší uplatnitelnost těchto žen na trhu práce a jejich konkurenceschopnost, což jsou významné předpoklady pro boj proti diskriminaci ze strany zaměstnavatelů, se kterou se jinak ženy pečující o malé děti velmi často setkávají.

Kontaktní osoba:  Zuzana Bechyňová, email: info@1ceskaspolecnost.cz, tel: 774 743 839

Zarolujte pro více informací do spodní části stránky.

 

hravé

Děti ke štěstí a rozvoji potřebují nejen milující rodiče, ale i zkušenosti se širším společenstvím, učit se zdravé míře samostatnosti a hravé interakci s ostatními dětmi. Potřebují prostředí, kde nám den ode dne porostou před očima, místo, kde se budou cítit bezpečně, kde budou získávat sebevědomí a radovat se ze všeho, co už samy dokážou.

  • Vybudovali jsme proto prostor, který chce spojovat kvalitní péči o děti a služby, které podpoří rodiny při jejich fungování v současném světě. Pomáháme sladit rodičům rodinný a pracovní život, podporujeme návrat na trh práce po rodičovské dovolené a to novou formou hlídání dětí v tzv. dětské skupině Chůvička.
  • Pokud jste v situaci, kdy se vracíte do práce a Vaše dítě se nedostalo do školky nebo chcete pracovat jen pár dní v týdnu při rodičovské dovolené, pak je Chůvička určena právě Vám.
  • Miniškolka Chůvička (Poskytování služby péče o dítě v dětské skupině) je registrovaná dětská skupina s kapacitou max. 7 dětí ve věku 1 – 6 let. Provoz Chůvičky zajišťujeme ve všední dny od 8:00 – 14:30 hod. (po dohodě možno i jinak). Své dítě k nám můžete dávat na jeden, dva, tři… dny v týdnu nebo využít celotýdenní provoz. O děti se starají certifikované profesionální chůvy a program je velmi pestrý (Montessori, pobyt v přírodě, angličtina, výtvarné činnosti, pohybové hry apod.) Prostory jsou vybudovány tak, aby odpovídaly veškerým hygienickým, požárním a bezpečnostním požadavkům.
  • Podmínkou zápisu dítěte do Chůvičky je to, že alespoň jeden z rodičů je zaměstnán, nebo zaměstnání aktivně hledá. Výhodou je kvalitní péče s individuálním přístupem k dětem (max. 7 dětí ve skupině).

V případě zájmu o více informací (ceník, přihláška) nás neváhejte kontaktovat na tel. č.:

774 743 839 – Zuzana Bechyňová

Přihláška ke stažení:

Přihláška pdf

Hrdý člen sítě www.mojedetskaskupina.cz